Provence

Napsal LIFE and DREAM like SWEET CHOCOLATE (») 6. 9. 2018 v kategorii Cestování, přečteno: 260×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinecizi-staty/2239583-5a17ea.jpg

Ahoj lidičky! V dnešním článku o cestování vás vezmu na samý jih Francie a to do oblasti Provence.Když se řekne Provence, každému se vybaví možná něco jiného, pravda ale je, že Provence to jsou především lány levandule, koně, plameňáci a mistrál.

Až projdete úrodnými vinicemi, hustými lesy, hlubokými kaňony nebo tajemnými jeskyněmi, tak pochopíte, proč se říká, že Bůh stvořil ženu a Francii.Do Provence se určitě musíte aspoň jednou za život vydat.

Jeďte se podívat určitě do Camargue.Tato bažinatá oblast je chráněnou oblastí a můžete tam zahlédnout stáda polodivokých koní, černých býků nebo hejna krásných volně žijících plameňáků.Je to opravdová nádhera!Jediná chybička na této nádheře je ta, že tam často vane prudký a chladný vítr s názvem mistrál, který dokáže všechno kolem zničit.Tento opravdu ošklivý vítr vane až 100 dní v roce a je schopen odnést i střechy z domů.Ale snad budete mít štěstí a zastihnete tuto oblast klidnou a budete se jenom kochat nádhernými zvířaty a krajinou kolem sebe.

Pokud máte rádi dobré jídlo a pití a říkají o vás, že jste gurmán, tak jste na správném místě.Základem většiny jídel je olivový olej, česnek, rajčata a čerstvé bylinky.Lahůdkou jsou tady i sýry, především kozí a ovčí.V restauraci si určitě dejte Bujabézu (Bouillabaisse) – už ten název je krásný, co říkáte:)? Jedná se o vydatný pokrm ze čtyř druhů ryb se zeleninou a šafránem, díky kterému má jídlo krásnou žlutooranžovou barvu.Chutnat vám bude ale i zeleninové ratatouille s česnekovou majonézou nebo salát Nicoise či lilkový kaviár.Ve Francii se mi líbí, že se tam jí v klidu, pomalu a nikam se nespěchá.Francouzi si umí jídlo patřičně vychutnat a když dojí, dokáží klidně ještě dvě nebo tři hodinky sedět, povídat si, číst si, popíjet kávu, víno a je jim fajn.

Pokud milujete levanduli najdete nádherné lány nedaleko městečka Valensole.Levanduli se v Provence říká „Modré zlato“ a kvete v období června až srpna, takže pokud navštívíte Provence v létě, máte velkou šanci tato levandulová pole vidět na vlastní oči.Úžasný pohled na levandulové lány si užijete i v prostředí kláštera Sénanque.Nezapomeňte si ji přivézt i domů a koupit si z ní nějaký suvenýr, mají jich tu všude spoustu, např. čistou levandulovou esenci, bonbóny nebo med z levandule, obrázky nebo hrníčky a konvičky s levandulí a mnoho jiných krásných věcí.Můžete rovněž zavítat do Muzea levandule na kraji vesničky Coustellet nebo se zúčastnit pravidelných levandulových slavností.Na různé malebné vesničky a malá městečka zde narazíte na každém kroku.Jakmile tam vejdete, okamžitě na vás dýchne pohodová atmosféra a klid.Hodně navštěvovaná je Les Baux – de – Provence, kterou z jižní strany obklopují ruiny hradu, který zde kdysi býval největší z celého okolí.Pokud hledáte skály, zamiřte do vesničky Gordes a jestli máte rádi barvičky, pak jeďte do vesničky Roussillon.

Provence svou tajemnou a pohodovou atmosférou nadchla už kdysi dávno řadu různých umělců a je dost možné, že se tu probudí nějaká umělecká touha i ve vás.A pokud už jste v sobě nějakou objevili, tak se zde určitě prohloubí.

Než se vydáte do Provence, doporučuji vám přečíst si nějakou knihu, kde se o Provence píše, ať už se bude jednat o zamilovaný ženský románek nebo cestovatelskou příručku.Budete se tam těšit ještě víc! Tak ať se vám tam líbí aspoň tak jako mně:)smile

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Intuice z IP 95.129.243.*** | 21.9.2018 09:09
Moc hezky jsi to popsala, tam bych se taky někdy chtěla podívat! smile
Tak ať se ti to jednou podařísmileMůžeš si udělat plán na příští létosmilesmilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a deset